Uudised

meditsiiniline mask

Meditsiinilise maski kasutamise õpetusvideo

Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse vanemarst-talituse juhataja dr Mait Altmets demonstreerib õpetusvideos, kuidas meditsiinilist maski

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov: miks on COVID-19 ohtlik ja mida saame selle peatamiseks teha?

Hiinast alguse saanud koroonaviirus, mille tekitatud haigust tunneme me nime all COVID-19, on maailma elutempot dikteerinud juba ligi aasta. Oleme haiguse ohjamisega niivõrd hõivatud, et unustame aeg-ajalt endalt küsida, miks just see haigus teistega võrreldes eritähelepanu vajab, kirjutab Arkadi Popov.

Loe lähemalt
Psühhiaatriakliinik

Psühhiaatriakliiniku ülemarst dr Margus Lõokene Eesti Päevalehele: koroonaaeg mõjub meie patsientidele laastavalt

Koroonanäitajad kahvatuvad vaimse tervise probleemide kõrval. Vaimse tervise muredega pistab rinda mitukümmend korda rohkem inimesi, kui on diagnoositud COVID-19 põdejaid. Sellal kui piirangud ja kodus püsimine aitavad viirusega võidelda, on äng nelja seina vahel paljude vaimsele tervisele hävitavalt mõjunud.

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov saates "Kajalood": COVID-19 viirus on sama kuri kui kevadel

Dr Arkadi Popov kui erakorralise meditsiini hinnatud ja usaldusväärne arst pole kuulus üksnes Eestis. Ta oli esimene välismaa meedik, kelle poole Aleksei Navalnõi tiim augustis abi saamiseks pöördus, et ootamatult teadvuse kaotanud Navalnõi Omski haiglast mujale viia.

Loe lähemalt
dr Viigimaa

Prof Margus Viigimaa Õhtulehele: südamehaigetele on koroonaviirus eriti ohtlik

Ees on pikk ja pime sügis, koroona kogub hoogu, palju on hirmu ja teadmatust. Mis on südame seisukohalt põhilised ohud? Kuidas ennast kaitsta? Kardioloog Margus Viigimaa soovitab kindlasti liikuda, süüa tervislikult ja hoiduda koroonaviirusesse nakatumise eest. „Peame vaktsiini ära ootama ja Covid-19 ravivõimalused ka paranevad järjest, kuid praegu peame olema hästi-hästi ettevaatlikud.“

Loe lähemalt
dr Popov

Rahva lemmikarst Arkadi Popov: arstide kollegiaalsus on tähtis

„Eriolukorra haiglatsaar“ ja „kõige kuulsam eestlane“ on vaid mõni neist hellitusnimedest, mis Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhil Arkadi Popovil (48) õnnestus napilt kahe ja poole kuuga meedias välja teenida. Kolleegid ei imestanud sugugi, et Popovist sai kiiresti rahva lemmikarst – sama heatahtlik ja avatud on ta ka haiglas ning tal on haruldane oskus headusega sihile jõuda.

Loe lähemalt
testimine

5. oktoobrist tuleb enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test

Regionaalhaigla Mustamäe korpuses on alates 01.10.2020 avatud plaanilisele statsionaarsele ravile ja päevakirurgiasse tulevate patsientide ettetestimiseks mõeldud kabinet C1004. 

Loe lähemalt
COVID-19

"Reporteritund": Covid-haigeid aina rohkem, kas haiglad on valmis?

Haiglaravi vajavaid koroonapatsiente lisandub iga päev, kas haiglad on valmis? Stuudios on dr Peep Talving Regionaalhaiglast, dr Ralf Allikvee Ida-Tallinna Keskhaiglast, dr Urmas Sule Pärnu Haiglast, dr Toomas Kariis Ida-Viru Keskhaiglast ja dr Andres Kotsar TÜ Kliinikumist.

Loe lähemalt
dr Viigimaa

29. septembril tähistame ülemaailmset südamepäeva

Täna, 29. septembril tähistame ülemaailmset südamepäeva. Maailma südamepäeva eesmärgiks on pikem, parem ja tervislikum elu. Kutsume kõiki sel päeval mõtlema enda tervise peale.

Loe lähemalt
dr Arkadi Popov

Dr Arkadi Popov "Esimesele stuudiole": mask kindlasti päästab elusid

Mask päästab elusid, kinnitas Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja doktor Arkadi Popov "Esimesele stuudiole" antud intervjuus. Tema sõnul vähendab mask lisaks nakatumisohule ka viiruse sümptomeid.

Loe lähemalt
mask

Korduma kippuvad küsimused kaitsemaskide kohta

Kuidas kirurgilist maski õigesti kanda? Kas kirurgilise maski asemel võib kanda riidest maski? Kust ma kirurgilise maski saan? Järgnevalt leiate korduma kippuvad küsimused kaitsemaskide kandmise kohta.

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov: Ärge minge nohu ja kurguvaluga tööle. Kes läheb, see ohustab oma töökollektiivi.

Sotsiaalminister Tanel Kiik ja Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja doktor Arkadi Popov andsid täna keskpäeval ministeeriumide ühishoones ühise pressikonverentsi, et rääkida COVID-19 leviku hetkeolukorrast Eestis.

Loe lähemalt
Lääne-Tallinna Keskhaigla õed

Lääne-Tallinna Keskhaigla õed praktiseerivad Regionaalhaiglas

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla on leppinud kokku eripatoloogiaga COVID+ patsientide ravile suunamise nakkuskeskusesse. Patsientide turvaliseks teenindamiseks tulid Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskeskuse õed oma teadmisi ja oskusi täiendama Regionaalhaigla intensiivravi, kardioloogia, neurokirurgia, onkoloogia, veresoonte- ja rindkerekirurgia osakondadesse. Projekti raames saavad kolme nädala jooksul koolitust Regionaalhaiglas 16 nakkuskeskuse õde.

Loe lähemalt
dr Altmets

Dr Mait Altmets Postimehele: olukord haiglates võib eskaleeruda

Põhja-Eesti Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja Mait Altmetsa sõnul on Ida-Virumaal haigla võimekus viimase piirini viidud ja kuigi praegu teistes haiglates seis hull ei ole, võib olukord eskaleeruda. "Haigestunutest kuskil 20% satuvad haiglasse," hoiatab Altmets.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Millega peab arvestama vastuvõtule tulles?

Kui Teil on viirusinfektsiooninähud, teadaolev kontakt COVID-19 haigega või olete viimase 14 päeva jooksul reisinud kõrge riskiga välisriiki (vaata siit), siis palume teiste patsientide ja haiglatöötajate nakkusohutuse tagamiseks vastuvõtule mitte tulla. Vastuvõtuaega saate muuta helistades 617 1049 või kirjutades registratuur@regionaalhaigla.ee.

Loe lähemalt
kaitsemaski kandmine

Kaitsemaski kandmine võib vähendada SARS-CoV-2 nakkuse levikut ja haiguse raskusastet

Laialdane kaitsemaski kandmine võib vähendada SARS-CoV-2 nakkuse sümptomite raskusastet ning aidata kaasa sellele, et suurem osa esmastest nakatumistest väljenduksid asümptomaatilistena. Seda toetavad mitmed laiaulatuslikud epidemioloogilised uuringud, eriti need, mis tehti 2003. aastal SARS-pandeemia ajal Aasia riikides, mil kogu elanikkond harjus kaitsemaske kandma. Uuringute järeldused olid, et maski kandmise kui pandeemia tõkestamise meetme vahel on tugev seos.

Loe lähemalt
COVID-19

Sel patsiendiohutuse päeval: hoiame oma patsiente ja ka iseennast!

COVID-19 pandeemia oli suureks väljakutseks tervishoiutöötajatele üle kogu maailma. Pidevalt stressirohkes töökeskkonnas töötades suureneb vigade esinemise tõenäosus, mis omakorda võib mõjutada ka patsiendiohutust. Seetõttu on sellel aastal patsiendiohutuspäeva teemaks “Töötaja ohutus kui patsiendiohutuse prioriteet”.

Loe lähemalt
Peep Talving

Vaata Regionaalhaigla ülemarsti-juhatuse liikme prof Peep Talvingu videopöördumist

Regionaalhaigla ülemarst-juhatuse liige prof Peep Talving tuletab kõigile meelde, et 15. septembrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld ning nii patsiendid kui töötajad on kohustatud kandma kaitsemaski.

Loe lähemalt
kaugvastuvõtt

Haigekassa palub tagasisidet kaugvastuvõtu kogemuse kohta

Eriolukord tõi päevapealt Eesti tervishoidu kaugvastuvõtu, mis võimaldab tervisemuret lahendada kodust lahkumata. Haigekassa jätkab kaugvastuvõttude rahastamist eriarstiabis ka tavaolukorras, sest teenust peavad vajalikuks nii patsiendid kui tervishoiutöötajad.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

15. septembrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

Seoses COVID-nakkusfooni pideva tõusuga Tallinnas ja Harjumaal, kehtestab Regionaalhaigla alates teisipäevast, 15. septembrist haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu. Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla infolauda, kust need saadetakse patsientidele edasi, palume pakile korrektselt märkida patsiendi nimi ning osakond. 

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Palume patsientidel ja külastajatel kasutada kaitsemaske

Seoses tõusva COVID-19 nakkusohuga Põhja regioonis ja Tallinnas palub Regionaalhaigla ambulatoorsetel patsientidel ja külastajatel haiglas maske kanda ja käsi desifintseerida.

Loe lähemalt
EMO

Palume EMO-sse viirushaiguste sümptomitega mitte tulla

Sel nädalal on viirushaiguste sümptomitega EMO-sse pöördujate arv väga järsult tõusnud. Viirushaigustega patsiendid peaksid esmajärjekorras helistama perearstile, kes otsustab edasise raviplaani ja testimise vajaduse COVID-19 haiguse suhtes.  

Loe lähemalt
Peep Talving

Prof Peep Talving Postimehele: toimivat Covid-19 ravi alles otsitakse

Covid-19 teine tõusulaine kerkib kõige kiiremini Tallinnas, kus haiglad saavutasid alles suve teises pooles kriisieelse töörütmi. Positiivsete SARS-CoV-2-testide hulga kasv pealinnas sunnib taas mõtlema plaanilise ravi piiramisele. Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst professor Peep Talving räägib kevadise epideemiapuhanguga saadud kogemustest ja tulevikuplaanidest.

Loe lähemalt
füsioteraapia

Füsioterapeutide päeva keskmes on COVID-19 haiguse järgne füsioteraapia

8. septembril tähistame rahvusvahelist füsioterapeutide päeva, Regionaalhaigla taastus- ja palliatiivravi kliinikus töötab kokku ligi 50 füsioterapeuti, kes aitavad igapäevaselt inimestel taastada või säilitada häirunud liikumis- ja tegevusvõimet.

Loe lähemalt
dr Popov

Dr Arkadi Popov "Aktuaalsele kaamerale": nakatunute arv tõuseb, sest karantiinist ei peeta kinni

Põhja- Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini ülemarst Arkadi Popov ütles, et nakatunute suur arv näitab, et paljud pole karantiinireeglitest piisavalt kinni pidanud. Popov soovitab avalikes ruumides maske kanda.

Loe lähemalt
labor

7. septembrist saab Regionaalhaiglas teha tasulist COVID-19 testi

Regionaalhaigla laboratooriumis saab alates esmaspäevast, 7. septembrist testida tasuliselt COVID-19 nakkuse esinemise suhtes. Testitakse ainult haigustunnusteta pöördujaid.

Loe lähemalt
HOIA

HOIA mobiilirakenduse abil saad kiiresti teada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatunuga

Eesti oma koroonaäpp on nüüd kõigile Eesti inimestele allalaaditav nii Google Play kui App Store-i kaudu.

Loe lähemalt
testimine

Digitaalne koroonaviiruse küsimustik koroonatest.ee aitab Terviseametil hinnata ja prognoosida viiruse levikut Eestis

Enne kui helistad oma perearstile, testi, kui tõenäoliselt on tervisemure näol tegemist koroonaviirusega. Selleks on loodud digitaalne test veebilehel koroonatest.ee

Loe lähemalt
COVID-19

Testimisest koroonaviiruse suhtes - kellele, kuidas ja miks tehakse koroonatest?

Testimine koroonaviiruse suhtes ei tee inimest terveks, vaid annab teada, kas vaevuste põhjustajaks on koroonaviirus. Sealjuures võib test anda ka valenegatiivse tulemuse ehk olla negatiivne testi tegemise hetkel, kuid positiivne juba järgmisel päeval. Enamikel haigestunutel ei ole vaevused tõsised ja isegi kui tegemist on koroonaviirusega, saab seda ravida ainult nii nagu iga teist viirushaigust.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Korduma kippuvad küsimused

Järgnevalt leiate vastused vastuvõtte, uuringuid, protseduure ja haiglaravi puudutavatele küsimustele.

Loe lähemalt
reisimine

Alates 1. septembrist saavad riskiriigist naasjad lennujaamas ja sadamas koroonaviiruse testi teha

1. septembrist saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega.

Loe lähemalt
Hannes Rumm

Hannes Rumm: kuidas läks 30000 doonoril koroona-ajal? Veri good!

Ennemuiste ei olnud eestlased mitte mingil juhul nõus oma verd loovutama. „Halvemat asja kui oma vere andmine ei saanud ollagi,” selgitab folkloristikaprofessor Marju Kõivupuu. „Veri tähendas vanade eestlaste jaoks nende hinge, hinge asupaika, ja oma hinge ei anta ju ära!”Õnneks oleme me viimase paari sajandi vältel arenenud nii, et nüüd on Eestis üle 30 000 inimese, kes hea meelega annavad hinge tagant oma verd ära mitte kolme tilga, vaid suisa 450 milliliitri kaupa. Meil on Saaremaa-jagu doonoreid, kes vähemalt korra aastas oma verd loovutavad ning kellele on paljude teiste abi vajanute seas tänulik ka Marju Kõivupuu.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla leevendab piiranguid, 9. juulist võib külastada haiglaravil viibivaid patsiente

COVID-19 epidemioloogiline olukord on paranenud ja arvestades Terviseameti soovitusi leevendab Regionaalhaigla seniseid piiranguid. Haigla peauksest sisenemisel ei tule enam läbida tervisekontrolli ja küsitlust ning kaitsemaskide kandmine haiglaruumides ei ole enam kohustuslik. Samuti lubatakse alates homsest, 9. juulist, külastada haiglas viibivaid patsiente.

Loe lähemalt
COVID-19 test

23. ja 24. juunil ei ole võimalik vereproove ja COVID-19 proove anda 

Jaanilaupäeval ja jaanipäeval, 23. ja 24. juunil ei saa Regionaalhaiglas vereproove ja COVID-19 proove anda. Jaanipäeva eel toimub proovide võtmine 22. juunil kell 8.00–13.00.

Loe lähemalt
dr Novak

EMO koormus on järsult tõusnud ja COVID-19 nakkusoht püsib

Suvehooaja algusega on Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) koormus järsult tõusnud. Pöördujate seas on ka COVID-19 nakkusohtlikke patsiente. Ooteajad on tavapärasest pikemad ja palume patsientidelt mõistvat suhtumist.

Loe lähemalt
dr Anu Planken

Koroonaviirusest paranenute immuunvastused luubi all

Eesti suurim biotehnoloogiaettevõte Icosagen alustas aprilli keskel koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli, Tartu Ülikooli Kliinikumi, SYNLAB Eesti ja Qvalitas Arstikeskusega uuringut, mille eesmärk on töötada välja koroonaviiruse vastase immuunvastuse esinemist ja ulatust näitavad immunoloogilised seroloogilised testid.

Loe lähemalt
vähiravi nõuandetelefon

Vähiravi infotelefonid pälvisid patsientide tunnustuse

Koroonakriisi eriolukorra ajal avas Regionaalhaigla vähipatsientidele mitu infotelefoni. Statistika näitab, et nõustamistelefonid olid patsientide seas populaarsed ja hinnatud.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Alates 25. maist saab oma lähedastele taas pakke tuua

Alates 25. maist on taas võimalik oma lähedasetele Regionaalhaiglasse pakke tuua. Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla personali kätte, kes toimetavad need päeva jooksul edasi osakondadesse. Palume pakkidele korrektselt märkida patsiendi nimi ja osakond, et pakk jõuaks turvaliselt õige inimeseni. Pakkidega palume mitte saata toiduaineid, küll aga võib tuua (alkoholivabu) jooke. 

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla loob mobiilse ravitegevuse lisavõimekuse kriisideks

Regionaalhaigla projekt kriisireageerimise võimekuse suurendamiseks mõeldud mobiilse ravipinna loomiseks sai Coca-Cola Fondi rahastusmeetmest toetuse. Mobiilne ravipind valmib sügisel.

Loe lähemalt
dr Talving

Regionaalhaigla meedikud kutsuvad jätkuvale valvsusele nakkusriski osas

Sammhaaval on COVID-19 epidemioloogiline olukord paranemas, eriolukord on lõppenud ja piiranguid leevendatakse. Samas ei ole nakkusoht veel kadunud ja ennetusmeetmed on jätkuvalt olulised.

Loe lähemalt
EMO

Regionaalhaigla tänab kriisi ajal appi tulnud naiskodukaitsjaid ja kaitseliitlasi

Naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased alustasid Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) sissepääsu juurde püstitatud kollase välitelgi ees ööpäevaringse valve pidamisega pea kaks kuud tagasi, märtsi keskel. Ühe vahetuse pikkus oli kaheksa tundi.

Loe lähemalt
COVID-19

Regionaalhaigla uuendab jooksvalt pandeemiast väljumise strateegiat

Regionaalhaiglas kliinikute juhatajate ja Covidstaabi koostöös valminud COVID-19 pandeemiast väljumise strateegia on elav dokument, mida haigla juhatus ja infektsioonikontrolli juhtrühm jooksvalt arendavad. Strateegia sätestab kõigi haigla eesmärkide astmelise taastamise COVID-19 pandeemia stabiliseerumisel ja täpsustab tegutsemisviisid vastavalt olukorra muutumisele. Taastusstrateegia rakendamise põhieesmärgid on ohutu tervishoiuteenuste ja töökeskkonna tagamine ning haigla toimimise kindlustamine.

Loe lähemalt
COVID-19

"Pealtnägija" tõi ekraanile dokumentaalfilmi "Sõda nähtamatu vaenlasega: 60 päeva koroonaepideemia eesliinil"

"Pealtnägija" värske dokumentaalfilm pakub ainulaadse sissevaate ühe Eesti suurhaigla ja selle patsientide võitlusesse koroonaviirusega.

Loe lähemalt
Hiiu korpuse patsiendid saavad lähedastega suhelda videokõne teel

Hiiu korpuse patsiendid saavad lähedastega suhelda videokõne teel

Seoses eriolukorraga ei ole viimastel nädalatel olnud lähedastel võimalik haiglas viibivaid patsiente külastada. Regionaalhaigla Hiiu korpuses, nii järelravi kui õendusabi keskuses, oleme selleks loonud võimaluse suhelda videokõne vahendusel.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Palume Regionaalhaiglasse tulles aega varuda

Head patsiendid! Palume teil Regionaalhaiglasse tulekuks aega varuda. Peauste juures toimub patsientide esmane tervisekontroll.

Loe lähemalt
COVID-19 läbi põdenud inimesi oodatakse vereplasmadoonoriks

COVID-19 läbi põdenud inimesi oodatakse vereplasmadoonoriks

Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla kutsuvad koroonaviiruse haigusest paranenud inimesi loovutama vereplasmat, et uurida, kui tõhus on paranenud inimeste plasma kasutamine COVID-19 raskelt põdevate patsientide ravis.

Loe lähemalt
Heivi Varus

Kliiniline psühholoog Heivi Varus tutvustab hingamisharjutust

Uue töönädala alguse puhul tutvustab Regionaalhaigla kliiniline psühholoog Heivi Varus hingamisharjutust "Langev leht". 

Loe lähemalt
Kristi Kalvik

Kliiniline psühholoog Kristi Kalvik räägib meetodist, mis on abiks muretsemisega toimetulemisel

Keerulistel aegadel kipume sageli tundma rohkem ärevust ning pähe tulevad häirivad ja rõhuvad mõtted. Peamine, mis ärevust tekitab on muretsemine. Kuidas sellega toime tulla?

Loe lähemalt
Metsma ja Peedu

Füsioterapeut Taavi Metsma annab nõu, kuidas säilitada ka praegusel ajal füüsiline aktiivsus

Trennitegemine on seotud tervislike kasuteguritega – parem uni, rohkem energiat ja risk haigestuda paljudesse haigustesse on väiksem.

Loe lähemalt
Liis Kristiin Vaher

Vaimse tervise õde Liis Kristiin Vaher õpetab, kuidas eemalduda muremõtetest

Meie pead läbivad päeva jooksul tuhanded mõtted, kujutluspildid ja mälestused – mõned neist on meeldivad, mõned aga rõhu

Loe lähemalt
droon

Regionaalhaigla lennutas hiidlaste testid mandrile esmakordselt drooniga

Põhja-Eesti Regionaalhaigla tegi koostöös tehnoloogiaettevõttega Threod Systems täna Eesti meditsiini ajalugu, kui Hiiumaa haiglas võetud analüüsimaterjal, sealhulgas koroonaviiruse testiproov lennutati saarelt mandrile esmakordselt mehitamata lennuvahendi ehk drooniga.

Loe lähemalt
dr Põdder

Palun ära veel väsi ja püsi kodus

Päike paitab õues juba õige soojalt, õhtud on järjest valgemad ja ka inimesi väljas üha enam. Palun ära veel väsi ja püsi kodus!

Loe lähemalt
dr Ülo Kivistik

Kaadrid Regionaalhaigla intensiivravi osakonnast

Vaata eksklusiivseid kaadreid Regionaalhaigla I intensiivravi osakonnast dr Ülo Kivistikuga.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla on taastamas oma tavapärast töörütmi

Eelmisel nädalal alustas Regionaalhaigla kriisist väljumise plaani detailide kokkuleppimist. Patsientide vastuvõtt järk-järgult taastub kriisieelsele tasemele.

Loe lähemalt
dr Maire Kuddu

Eriolukorras loodud kiiritusravi infotelefon on pälvinud patsientide tunnustuse

Koroonakriisi tõttu Regionaalhaigla kiiritusravi patsientide nõustamiseks ja toetamiseks avatud infotelefon 5328 4759 on ligi kuu ajaga end õigustanud – helistajate tunnustavast tagasisidest nähtub, et sellega on loodud võimalus saada spetsialistilt oma probleemile kiiret lahendust, värskeimat infot ja kindlustunnet ärevas olukorras.  

Loe lähemalt
Niilo

Mina saan puhata siis, kui Sina veel alla ei anna

On koolivaheaeg – päike meelitab sõpradega õue hängima ja Terviseameti viimaste andmete järgi lisandus ööpäevaga vaid seitse uut koroonapositiivset

Loe lähemalt
Igor

Praeguses olukorras tuleb oma lähedasi hoida distantsilt

Erakorralise meditsiini osakonna õde Igor Taniitšuk töötab COVID-19 kahtlusega patsientidega. Eraelus kolis Igor oma vanematest lahku, et neid haiguse eest kaitsta, pannes ka teistele südamele, et praeguses olukorras tuleb oma lähedasi hoida distantsilt.

Loe lähemalt
MariAnne

Oluline on hoida positiivset meelt ja mitte langeda masendusse

„Iga EMO patsienti tuleb praegu võtta nakkusohtlikuna, kuid oluline on hoida positiivset meelt ja mitte langeda masendusse,“ ütleb Regionaalhaigla

Loe lähemalt
Gerli

Hetked igapäevatööst eesliinil

Palusime Regionaalhaigla töötajatel jäädvustada ja jagada hetki oma igapäevatööst eesliinil, et tutvustada haiglatöö telgitaguseid. Jagame neid nüüd teiega!

Loe lähemalt
Jevgeni

Palun ära väsi ja püsi veel kodus

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse üldarsti dr Jevgeni Nipadistovi sõnul võib ette tulla olukordi, kus ta on järjest tööl lausa kolm ööd.

Loe lähemalt
dr Lilian Lääts

Regionaalhaigla kiirabiosakonna juhataja dr Lilian Lääts palub praegust olukorda mitte alahinnata

Regionaalhaigla kiirabiosakonna juhataja dr Lilian Lääts palub praegust olukorda selle põhjal mitte alahinnata, et numbrid näevad natuke paremad vä

Loe lähemalt
Levila

Loe ja kuula: Eesti koroona vastu II osa: ''Nemad kaitsevad meid''⁣⁣

Levila käis kolmes Eesti haiglas ning nägi lähedalt meditsiinitöötajate võitlust koroonaviirusega. See on lugu arstidest, ōdedest ja haiglatöötajatest eesliinil.⁣⁣

Loe lähemalt
Tanel Kiik

Sotsiaalminister Tanel Kiik ja tema meeskond kutsuvad verd loovutama

Sotsiaalminister Tanel Kiik ja tema meeskond kutsuvad verd loovutama ka eriolukorra ajal, sest ka praegu on haiglates palju patsiente, kes elupäästvat vereülekannet vajavad.

Loe lähemalt
doonoriks

COVID-19 haigusest paranenud vabatahtlikke kutsutakse doonoriks, et arendada SARS-CoV-2 seroloogilisi teste ja viirusvastaseid ravimolekule!

Icosagen alustab koostöös Tartu Ülikooli, SA TÜ Kliinikumi, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH), SYNLAB Eesti ja Qvalitas Arstikeskusega koroonaviiruse immunoloogiliste seroloogiliste testide väljatöötamist, millega on võimalik määrata viirust põdenud ning potentsiaalselt viirusega kokkupuudet omanud isikute (sealhulgas eesliinitöötajate) COVID-19 viirusvastast immuunsust. Uuring on kaheetapiline

Loe lähemalt
Reva

Regionaalhaigla keemiaravi infotelefon sai esimese kuuga 266 kõnet

Koroonakriisi eriolukorras Põhja-Eesti Regionaalhaigla keemiaravi patsientide toetamiseks ja nõustamiseks avatud infotelefon 5399 4187 on edukalt käima läinud, esimese kuu jooksul aitasid arstid ja õed patsiente ja nende lähedasi 266 korral.  

Loe lähemalt
G. Tabor

Regionaalhaigla ja Ugala teatri koostöös valmisid kasulike nõuannetega heliklipid

Regionaalhaigla esmase psühholoogilise abi meeskonna ja Ugala teatri koostöös valmisid kasulike ja helgete nõuannetega heliklipid, mis tuletavad me

Loe lähemalt
dr Remmelgas

Kuidas kriisiolukorras hakkama saada?

Afganistani-kogemusega reanimobiili osakonna juhataja Andrus Remmelgase sõnul on kriisiolukorras psühholoogiliselt väga oluline endale rutiin tekit

Loe lähemalt
dr Novak

Mille poolest erineb COVID-19 haigus gripiviirusest? Miks on oluline valvsust mitte kaotada ja meedikuid usaldada?

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novaku sõnul piisab vaid paarist inimesest ja ühest hetkeks, et haigus leviks.

Loe lähemalt
dr Lotman

Kas viirusele tuleb vaktsiin? Kas ühiskondlik immuunsus on saavutatav?

Esimeses videos räägib meie kardioloog Dr Eno-Martin Lotman asjade hetkeseisust, isiklikest ohverdustest ja rõhutab üle, miks me ei tohiks haigust alahinnata.

Loe lähemalt
dr Ilumets

Regionaalhaigla meedikud kutsuvad isolatsioonis püsima teavituskampaaniaga #koduspäästadelusid

13. aprillist algas Regionaalhaigla teavituskampaania koondnimega „Kodus päästad elusid“, kus meedikud annavad nõuandeid ning soovitusi pikalt kestva kriisiolukorraga toime tulemiseks ja dokumentaalstiilis portreelood viivad vaataja otse kriisi keskmesse, näidates eesliinil olevate arstide ja õdede tööd eriolukorra tingimustes.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Hetked igapäevatööst eesliinil

Palusime Regionaalhaigla töötajatel jäädvustada ja jagada hetki oma igapäevatööst eesliinil, et tutvustada haiglatöö telgitaguseid. Jagame neid nüüd teiega!

Loe lähemalt
dr Pärtelpoeg

Mina annan siin endast kõik kuni kriisi lõpuni, aga kas sina jääd koju?

Kevadiselt õrritav päike. Lähed linnaparki jalutama, sest viirus ju värskes õhus ei levi, eks? Aga tead – kahjuks mõtlevad kõik teised samamoodi.

Loe lähemalt
dr Helis Pokker

Regionaalhaigla jätkas märtsis aktiivselt plaanilist ravi

Sõltumata eriolukorrast käib Regionaalhaiglas ka plaaniline ja COVID-19 sõltumatu ravitöö. Kiire reageerimine koroonakriisi puhkemisele, hea koostöö patsientidega ja osaliselt kaugtööle ümberhäälestamine tagasid hea ravitegevuse ka märtsis, kus ravitöö maht ei olnud drastiliselt väiksem varasematest aastatest.

Loe lähemalt
nõuandetelefon

Regionaalhaigla avas reumatoloogilistele patsientidele nõuandetelefoni

Alates 9. aprillist töötab tööpäevadel kell 10.00–15.00 nõuandetelefon numbril 5323 1737 reumatoloogilistele patsientidele, kus nõu annavad meie kogenud reumaõed. 

Loe lähemalt
visiir

Regionaalhaigla võtab kasutusele EKA tudengite disainitud visiirid

Põhja-Eesti Regionaalhaigla lõi käed Eesti Kunstiakadeemiaga ning ostab esmalt 1000 tootedisaini tudengite loodud kaitsevisiiri, mida hakkavad kasutama Regionaalhaigla COVID ja intensiivravi osakondade töötajad. Kokku on Regionaalhaiglal plaanis neid visiire soetada 4000.

Loe lähemalt
Jevgeni Štšaslõvõi

Erakorralise meditsiini osakonna arst-resident Jevgeni Štšaslõvõi kirjutab blogi uues sissekandes eriolukorraga kohanemisest

Möödunud on üle kolme nädala. Võin öelda, et personal on viirusega võideldes kogenenum ja haiglatöötajad hoiavad rohkem kokku ​

Loe lähemalt
kampaania

Meditsiinistaabid toetavad valitsuse algatust „Lähed välja, levitad viirust“

Põhja ja Lõuna meditsiinistaabid avaldavad toetust täna valitsuse algatatud sotsiaalkampaaniale „Lähed välja – levitad viirust. Püsi kodus!“, sest hoolimata koroonakriisi mõningatest rahunemismärkidest on endiselt vaja ühiselt pingutada selle nimel, et epideemia selgroog murda.

Loe lähemalt
lennujaam

Isikukaitsevahendite saadetised jõuavad Regionaalhaiglasse

Eile jõudis Regionaalhaiglasse 1,498 miljonit kirurgilist näomaski, 250 000 FFP2 tüüpi respiraatorit ja 15 000 paari kaitseprille. Täna jõuab haiglasse lisaks esimene lennukitäis isikukaitsevahendeid riigi teostatud hankest.

Loe lähemalt
Margus Viigimaa

Arstid annavad nõu krooniliste haigustega patsientidele

Prof Vallo Volke, prof Alan Altraja ja prof Margus Viigimaa jagavad nõuandeid ja soovitusi, mida seoses uue koronaviirusega silmas pidada.

Loe lähemalt
Kristo Erikson

Haiglate eetikakomiteed sõnastasid soovitused kriisi võimendumise korral

Sel nädalal jõuavad haiglatele üle Eesti kliinilise eetika alased tegevuspõhimõtted, mis annavad haiglatele ja nende personalile juhised, kuidas jaotada piiratud tervishoiuressursse, kui COVID-19 pandeemia peaks laienema.

Loe lähemalt
TTJA juhend

TTJA koostas juhendi, kuidas valmistada nii meditsiinilisi kui isetehtud maske

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) töötas koostöös Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) ekspertidega välja juhendi kaitsemaskide valmistamiseks nii eraisikutele kui ka ettevõtjatele. 

Loe lähemalt
Peep Talving

Regionaalhaigla sai eriolukorra juhtimisel otsustava vastutuse

Koroonakriisi tõttu korraldati Terviseameti otsusega eelmisel nädalal ümber kogu Eesti haiglavõrgu töö ja moodustati kaks regionaalset meditsiinistaapi. Põhja meditsiinistaapi juhib Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving. 

Loe lähemalt
COVID-19

Arst-resident Jevgeni Štšaslõvõi kirjutab oma blogis, milline on tema töö eriolukorras Eesti suurimas erakorralise meditsiini osakonnas

Minu praktika arstina erakorralises meditsiini osakonnas sattus kõige väljakutsuvamale ajale meditsiinis, kus meil tuleb hakkama saada olukorraga, milles me kõik oleme esmakordselt.

Loe lähemalt
EMO

Intensiivraviarst Hans-Erik Ehrlich Eesti Päevalehele: puhkame siis, kui kriis on läbi

Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivraviarst dr Hans-Erik Ehrlich tõdeb, et praegu pole olukord veel kurnav.

Loe lähemalt
dr Martin Kütimets

Intensiivraviarst Martin Kütimets Eesti Päevalehele: meedikud põevad koroonaviirust teistest rängemini    

Praegune kriis on näide stsenaariumist, milleks ei ole võimalik täielikult valmistuda, ütleb Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivraviarst Martin Kütimets.

Loe lähemalt
Insight

Saates „Insight“: tervishoiusüsteemi inimlik nägu eriolukorras

Alates eriolukorra kehtestamisest Eestis on meie kõigi harjumuspärases elus toimunud tõsised muutused.

Loe lähemalt
dr Mait Altmets

Dr Mait Altmets „Ringvaates“: kogu oluline info maskidest

Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja dr Mait Altmets andis 2. aprillil „Ringvaates“ ülevaate millal ja millist maski kanda.

Loe lähemalt
dr Popov

Eesti Ekspress: Aasta inimene valitud! 17 põhjust, miks eriolukorra haiglatsaar Arkadi Popov on selle kevade parim inimene Eestis

24. märtsil muutus midagi. Eesti inimesed hakkasid uskuma, et sellest kriisist on võimalik läbi tulla. Põhjus?

Loe lähemalt
Ringvaade

Saaremaa velotuuri korraldaja Riho Räim „Ringvaates“: inimesed ei tohi valvsust kaotada

„Ringvaade“ oli Skype'i teel ühenduses Saaremaa velotuuri korraldaja Riho Räimega, kes sattus koroonaviiruse tõttu surmasuhu, aga tuli sealt pärast

Loe lähemalt
Labor

Koroonaviiruse laboridiagnostika võimalused 

Põhja-Eesti Regionaalhaigla labor on epideemia algusest alates teinud molekulaarseid uuringuid koroonaviirushaiguse tuvastamiseks.

Loe lähemalt
Isikukaitsevahendid

Eestisse saabus 2,6 miljonit isikukaitsevahendit

Täna jõudis Tallinnasse Eesti ja Läti ühine isikukaitsevahendite tellimus. Põhja-Eesti Regionaalhaigla tellis koostöös Sotsiaalministeeriumiga isikukaitsevahendeid, mis jagatakse Terviseameti jaotuskava alusel esimesel võimalusel Eesti erinevatele tervishoiuasutustele ja üldhooldekodudele.

Loe lähemalt
dr Põld

Dr Kristiina Põld „Ringvaates“: mul on keelatud oma lapsi kallistada

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna juht Kristiina Põld rääkis „Ringvaates“, milline on arsti kodune elu COVID-19 pandeemia ajal.  

Loe lähemalt
dr Helis Pokker

Meditsiiniuudised: Aegkriitiline ravi toimub ka kriisiajal

Koroonakriisist tingitud eriolukorra tõttu on Põhja-Eesti Regionaalhaigla oma tööd ja taktikat ümber korraldanud – plaanilisi ravitöid, visiite ja operatsioone on edasi lükatud ja osa igapäevatööst on kolinud digikanalitesse, kuid tõsiselt tervist ja elu ohustavate seisundite planeeritud ravi ja erakorraline abi on endisel tasemel tagatud, kuni tervishoiu valmisoleku III tasemele tõstmise otsuseni.

Loe lähemalt
dr Peep Talving

Hea Eesti rahvas – püsige kodus!

Tõenduspõhiselt on viiruse leviku piiramiseks parim viis maksimaalselt efektiivne isolatsioon.

Loe lähemalt
pexels

Regionaalhaigla avas kiiritusravi patsientidele nõuandetelefoni

Alates 27. märtsist töötab tööpäevadel kell 10.00–13.00 nõuandetelefon numbril 5328 4759 kiiritus- ja samaaegset keemiaravi saavatele haigetele, kus nõu annab onkoloog.

Loe lähemalt
Arkadi Popov

Kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popov: „Valmistume COVID-19 patsientide vastuvõtmiseks.“

Millised on olulisemad ettevalmistused, mida Regionaalhaigla praegu teeb? 

Loe lähemalt
Anneli Elme

Ohutuse tagamiseks lükkame edasi nende vähiravil olevate patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit

Kriitilisel ajal lükkame ohutuse tagamiseks edasi nende patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit.

Loe lähemalt
pexels

Regionaalhaigla avas COVID-19 infotelefoni keemiaravi patsientidele

Alates 20. märtsist saavad Regionaalhaigla keemiaravi patsiendid helistada COVID-19 infotelefonile numbril 5399 4187.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Haiglad hakkavad plaanilist ravi piirama, et tulla toime erakorralise ravivajaduse kasvamisega

Terviseamet teatas täna kõikidele haiglatele, et nimetab praegust olukorda tervishoiu hädaolukorraks.

Loe lähemalt
emo

Kergemate viirushaiguste sümptomitega palume tungivalt EMO-sse mitte tulla

Palume tungivalt kergemate viirushaiguste sümptomitega pöörduda perearsti poole või konsulteerida perearsti nõuandetelefonil 1220.

Loe lähemalt
emo

Regionaalhaigla palub välismaalt saabunud haigustunnustega inimestel EMO-sse mitte tulla

Erakorralise meditsiini osakonda ei tohiks pöörduda välismaalt tulnud inimesed, kellel ilmnevad haigusele iseloomulikud tunnused (köha, nohu, palavik).

Loe lähemalt
külastuskeeld

5. märtsist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

Kuna Eestis on märgatavalt tõusnud hooajaliste viiruste sh gripi levik, kehtestab Regionaalhaigla alates neljapäevast, 5. märtsist haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu. 

Loe lähemalt
Peep Talving, Helis Pokker

Regionaalhaigla tänab patsiente mõistva suhtumise eest

Regionaalhaigla on viimasel nädalal seoses tervishoiu hädaolukorraga plaanilist ravitööd piiranud, et valmistuda kõrgema etapi haiglana COVID-19 haiguse leviku kasvuga kaasnevaks.

Loe lähemalt
Psühhiaatria polikliinik

Psühhiaatriapolikiinik jätkab plaanilise vastuvõtuga

Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliiniku spetsialistid jätkavad plaanilise vastuvõtuga.

Loe lähemalt
pexels

Peatame pakkide vastuvõtmise haiglas viibivatele patsientidele

Alates 17.03 kl 12.00 peatame pakkide vastuvõtmise haiglas viibivatele patsientidele.

Loe lähemalt
EMO

Regionaalhaigla panustab üleriigiliselt COVID-19 ravi korraldusse

Regionaalhaigla on teinud vajalikud ettevalmistused COVID-19 haigusega patsientide ravimiseks.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla piirab plaanilist tegevust

Seoses tervishoiu hädaolukorraga piirab Regionaalhaigla plaanilist ravitööd, kuna kõrgema etapi haiglana tuleb meil valmistuda COVID-19 haiguse leviku kasvuga kaasnevaks.

Loe lähemalt