Erakorralise meditsiini osakond

Erakorralise meditsiini osakonna (EMO) infotelefon: 617 1369

Vaata edasi Vaata edasi

EMO

KELLELE OSUTAME ABI?

Erakorralise Meditsiini Osakond (EMO) osutab vältimatut abi ägedate haiguste, traumade ja mürgistuste korral. Vastavalt Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse § 5-le loetakse vältimatuks abiks tervishoiuteenust, mida osutatakse olukorras, kus abi edasilükkamine või selle andmata jätmine võib põhjustada abivajaja surma või püsiva tervisekahjustuse.

Võrreldes EMO-ga, kus isepöördujate keskmine ooteaeg ületab nelja tundi, saab visiidi aega perearsti ja pereõe juurde planeerida. Samuti on võimalik saada visiidi ajal perearstikeskuses rohkem teavet oma haiguse olemuse ning profülaktika kohta. EMO-s on fookuses raskes seisundis patsiendi kiirdiagnostika ja ravi alustamine. Selleks, et säästa nii oma aega kui ka tervishoiuasutuse ressurssi, soovitame Teil valida sobivaim variant.

 

PATSIENDI RAVITEEKOND ERAKORRALISE MEDITSIINI OSAKONNAS 

Erakorraliste patsientide esmane läbivaatus ehk triaaž toimub spetsiaalses telgis, mis on püsitatud erakorralise meditsiini osakonna ette. Kõigepealt toimub patsientide jagamine vastavalt murele ning esmane ülevaatus.

Nakkuskahtlusega patsiendid eraldatakse teiste tervisemuredega EMO-sse pöördunud patsientidest. Nakkuskahtlusega patsiendilt võetakse vajadusel analüüsid, ambulatoorset ravi vajavaid patsiente nõustatakse, raskemad patsiendid saavad edasist ravi statsionaaris – sõltuvalt seisundi raskusest kas Regionaalhaiglas või Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliinikus. 

 

NB! REGIONAALHAIGLA PALUB TUNGIVALT VÄLISMAALT SAABUNUD HAIGUSTUNNUSTEGA INIMESTEL EMO-SSE MITTE PÖÖRDUDA!

Erakorralise meditsiini osakonda (EMO) ei tohiks pöörduda välismaalt tulnud inimesed, kellel ilmnevad haigusele iseloomulikud tunnused (köha, nohu, palavik). Kõigepealt tuleb telefoni teel nõu pidada oma perearstiga, helistada perearsti nõuandeliinil 1220 või hädaabinumbril 112. 

 

NB! REGIONAALHAIGLA PALUB TUNGIVALT KERGEMATE VIIRUSHAIGUSTE TUNNUSTEGA EMO-SSE MITTE PÖÖRDUDA! 

Kergemate viirushaiguste sümptomitega pöörduge perearsti poole või konsulteerige perearsti nõuandetelefonil 1220, välismaalt helistades +372 634 6630.

 

Kui Teie lähedane on toodud erakorralise meditsiini keskusesse, saate tema seisundi kohta infot telefonil 617 1369.

 

 

EMO

 

EMO