COVID-19 RAVI

Regionaalhaiglas ravitakse COVID-19 diagnoosiga patsiente, kes vajavad kõrgema etapi haiglaravi.

Vaata edasi Vaata edasi

Siia oleme koondanud info COVID-19 patsientide ravi kohta, plaanilise ravitöö korraldusest saab lugeda siit.

 

KODUNE RAVI

Kui ootate koroonaviiruse proovi tulemust või kui Teie analüüs osutus positiivseks, siis võite jääda kodusele ravil, sest enamik inimesi põevad haiguse läbi kergete sümptomitega. Siit leiate Terviseameti koostatud juhendi COVID-19 haiguse koduseks raviks

Jälgige kodus hoolega oma haiguse kulgu. Kui haigus peaks võtma tõsisema hoo, siis 8. päeval võib kulg muutuda hullemaks ja põhjustada raskendatud hingamist. COVID-19 nakatunud peavad teadma haiguse dünaamikat: haiguse alguses on nädal rahulikku perioodi, kuid 8. ja 9. päeval on murdepunkt, mis näitab ära haiguse edasise kulgemise. Kui selles punktis hakkab seisund paranema ja hingamine on korras, siis möödub haigus tõenäoliselt nagu tavaline viirusnakkus. Kui aga 8. ja 9. päeval seisund halveneb ja tekivad hingamisraskused, siis tuleb helistada hädaabinumbril 112.

 

 

 

HAIGLARAVI

Regionaalhaiglas on loodud COVID-19 patsientide ravimiseks kaks COVID osakonda (COVIDO 1 ja COVIDO 2), kus on teise astme intensiivravi võimekus ning mille töötajad on saanud eriväljaõppe. Eraldi osakond, COVID-19 diagnoosiga patsientide ravimiseks, on loodud ka Regionaalhaigla psühhiaatriakliinikusse. Patsientide teekond uutesse osakondadesse on detailselt läbi mõeldud ning vastavalt tähistatud.

Osakondadesse paigutatakse laboratoorselt kinnitatud COVID-19 diagnoosiga patsiendid, kes vajavad kaasuvatest haigustest lähtuvalt kõrgema etapi haiglaravi, kuid mitte kolmanda ehk kõrgema astme intensiivravi. Osakondades on valves erinevate erialade esindajad – sisearstid, neeruarstid, kirurgid, anestesioloogid jt ning õendus- ja hoolduspersonal, kes on saanud vastava väljaõppe ning valmis ööpäev läbi reageerima.

Nakkusohu välistamiseks tuuakse patsiendid osakonda hoolikalt läbi mõeldud ja vastavalt tähistatud teekonda mööda. Kõrge nakkusohuga patsientidega tegelemine eeldab väga täpseid nõudeid ja protseduurireegleid isikukaitsevahendite kasutamisele, patsientide liikumisele ja paigutamisele. Haigla õendus- ja hoolduspersonal on läbinud spetsiaalse koolituse, et mitte seada ohtu ennast ega patsienti ning on valmis COVID-19 diagnoosiga patsiente ravima.

Kolmanda astme intensiivravi

Kolmanda ehk kõrgema astme intensiivravi COVID-19 positiivsetele haigetele toimub Regionaalhaigla intensiivravikeskuses. Äärmiselt raskes seisundis, ööpäevaringset valvet ja kopsude mehhaanilist ventileerimist vajavad COVID-19 diagnoosiga patsiente ravime haigla intensiivravikeskuse isolaatorites ehk ühekohalistes palatites, mis on varustatud negatiivse lisarõhu ja lüüsiga.

 

covid-19 osakond

 

COVID-19

 

covid-19

 

 

 

 

kodune ravi

 

 

COVID-19

 

covid-19 osakond

 

covido

 

covido